top of page

monobank — хроніки

Країна-терорист росія продовжує вести проти України жорстоку неспровоковану війну. 2023 рік став важким випробуванням як для держави, так і для бізнесу. Проте, компанії адаптуються до складних умов, продовжують працювати, та навіть вдосконалюються. Ми розкажемо, як цей складний рік подолав monobank, який за 6 років роботи зміг вирости з фінтех-стартапу до однієї з найбільших українських фінустанов. Отже, якими новинками та досягненнями mono відзначився протягом цього непростого року?

2023 року

Новий функціонал додатку

Через 3 тижні після старту передзамовлень на картки stereo by mono відповідні заявки подали понад 180 тис. клієнтів. Це назва польського проєкту monobank. Його головна цільова аудиторія — українці, що перебувають у Польщі, яких сьогодні, за різними оцінками, може бути понад 3 млн. Для них був створений сервіс, якого їм у Європі бракувало, і який дозволяє:

– спілкування українською;
– дистанційну реєстрацію через "Дію";
– цілодобову та людську підтримку у месенджерах;
– зручні перекази між картками;
– пряму зручну оплату за різні сервіси у Польщі та Україні (мобільний, парковка тощо);
– безкоштовні перекази з Польщі до України, адже вони є одним із найбільших каналів надходження валюти в українську економіку.

Утім, полякам, які хотіли б оцінити український рівень банківського сервісу, в stereo також будуть раді.

Передзамовлення на картки stereo by mono

18.01.2023

На початку лютого 2023 року найвідоміший пес країни Патрон став «офіційною мордочкою» та амбасадором дитячої картки monobank. Анонсуючи оновлення дитячого застосунку, співзасновник mono Олег Гороховський відзначив, що Патрон разом із неповнолітніми клієнтами банку, яких вже понад 180 тис., «робитиме різні добрі справи та розпізнаватиме міни».

Дитяча картка від monobank — це картка зі своїм окремим рахунком, але її випускають у зв'язці з батьківською. Оформити її може будь-який дорослий клієнт для дитини у віці від 6 до 16 років. У батьків буде повний контроль над витратами дитини, і за бажанням можна їх обмежувати.

Пес Патрон у дитячому застосунку monobank

01.02.2023

Банка для стрімерів — нова функція сервісу Банка для збору коштів у реальному часі. Вона дозволяє створити віджет для Банки у вигляді QR-коду, кастомізувати його, обравши один із декількох запропонованих дизайнів, розмістити на сторінці стріму, та у режимі реального часу спостерігати прогрес її накопичення.

Сервіс Банка — послуга накопичення від monobank. В ній можна налаштувати 7 різних способів поповнення накопичувального рахунку: 5 - зі своїми картками та 2 способи організувати власний збір коштів із іншими людьми, і не лише з клієнтами monobank. Станом на кінець 2023 року, з початку повномасштабного російського вторгнення, за допомогою благодійних Банок було зібрано понад 32,5 млрд грн.

Банка для стрімерів

13.02.2023

Уряд розробив програму надання компенсації українцям, чиї домівки пошкоджено через збройну агресію рф — «єВідновлення». Сервіс запрацював із 10 травня 2023 року. Виплати здійснюються на спеціальні картки «єВідновлення» через банки-партнери. monobank — один із них. Він одним із перших реалізував у застосунку можливість відкрити відповідну картку, а також додав до держпрограми декілька бонусів від себе: 5% кешбеку на витрати по картці, та шанс отримати двокімнатну квартиру одному з клієнтів, хто її оформив.

Картки «єВідновлення»

10.05.2023

Починаючи з середини червня 2023 року, можливість відкрити рахунок у monobank з‘явилася у самозайнятих осіб. За словами Гороховського, ця опція може бути корисною для:
⁃ адвокатів;
⁃ нотаріусів;
⁃ арбітражних керуючих;
⁃ приватних виконавців.

Для цього потрібно у верхньому меню вибору карток натиснути «Відкрити картку або рахунок» та обрати рахунок НПД у гривні. Відкриття рахунку, його обслуговування, а також платежі за ним безкоштовні.

Рахунки для самозайнятих осіб

14.06.2023

Клієнти monobank – власники преміальних карток IRON та Platinum, за розрахунки якими нараховуються милі, отримали можливість оплачувати цими милями квитки на потяги «Укрзалізниці». Традиційно, такий вид кешбеку використовується при оплаті перельотів. Але через російське вторгнення і заборону авіасполучень багато хто з клієнтів, накопичуючи милі, не мав можливості ними користуватися. Розробники mono вирішили це виправити.

Залізничні квитки за милі

01.07.2023

В оновленому застосунку клієнти monobank отримали можливість придбати eSIM від Vodafone. Це віртуальна SIM-картка, яку можна встановити як основну або додаткову у своєму смартфоні (останній повинен підтримувати дану технологію). Це вже другий мобільний оператор, який співпрацює з mono щодо реалізації своїх віртуальних SIM. Першим був lifecell

eSIM від Vodafone

16.07.2023

monobank створив маску для Instagram, яка допомагає привертати увагу до зборів. Українці масово використовують Банку для зборів на потреби ЗСУ. Чимало оголошень про такі збори зустрічаються в Instagram Stories, але вони, на жаль, швидко губляться серед безлічі інших історій. Створена маска робить такі оголошення помітнішими. Щоб нею скористатися, необхідно мати профіль в Instagram. Коли необхідно поширити інформацію про збір коштів, треба перейти за посиланням і додати маску до своєї історії.

Instagram-маска для Банки

19.07.2023

monobank об'єднався з однією з найбільших торгових мереж України – «АТБ», запустивши спеціальну кобренд-картку, яка дозволяє клієнтам отримувати знижки розміром 5%-45% у супермаркетах на товари зі спеціальним червоним цінником.

Лише за перший місяць клієнти оформили понад 400 тис. таких карток, оплатили ними понад 1 млн покупок «АТБ», а сума додаткових знижок, які вони при цьому отримали, перевищила 5 млн грн.

Кобрендова картка MONO-АТБ

26.08.2023

monobank додав можливість проводити розіграші серед донатерів на Банки. Алгоритм дій наступний. Треба:

1. Створити Банку,
2. Перейти за посиланням на десктопі,
3. Натиснути «Провести розіграш» та заповнити форму.

Переможці розіграшу отримають повідомлення про виграш та пропозицію надати згоду на передачу організатору даних для звʼязку.

Розіграші через Банки

31.08.2023

monobank реалізував у застосунку можливість замовити доставку пластикових карток за кордон. Клієнт може замовити адресну доставку через Ukrposhta International або Nova Poshta. Картку можна отримати у понад 180 країнах світу. За міжнародну доставку monobank плату не стягує (оплачується лише тариф оператора доставки). Коли посилка буде в країні призначення, застосунок надішле відповідне повідомлення.

Міжнародна доставка карток

07.09.2023

monobank інтегрував у Банку функцію автоматичної подяки донорам, яку ті отримують після певного мінімального донату, з можливістю додавати у неї посилання. Функція доступна у налаштуваннях Банки.

Подяка донорам Банки

13.09.2023

Понад третини клієнтів monobank використовують збільшений шрифт у налаштуваннях смартфону. Тому розробники вирішили надати їм можливість використовувати такий самий шрифт і в застосунку. У вересні 2023 року опція «Системний розмір тексту» з‘явилася у його налаштуваннях для системи iOS. Щодо Android - то там вона була вже давно.

«Системний розмір тексту» у застосунку

18.09.2023

Після чергового оновлення застосунку у кожного клієнта monobank зʼявився кіт, якого він може персоналізувати та налаштувати під себе. Його можна прикрашати головним убором, окулярами і різними речами. Аватар кота можна розмістити на головній сторінці профілю користувача, поділитися ним на різних платформах соціальних мереж або просто милуватись ним у додатку.

Власний монокіт для кожного клієнта

19.09.2023

На початку листопада Олег Гороховський анонсував перший за шість років редизайн застосунку monobank. Зокрема, зміниться головний екран, який вміщуватиме інформацію про стан рахунку, картку, поточні транзакції та сповіщення. Перемикатися між різними картками можна буде свайпом, а не через відкриття окремого меню, як у попередній версії monobank. До свайпу розробники додали 3D-анімацію.

Редизайн застосунку mono (бета)

04.11.2023

Знакові події

Кількість клієнтів monobank сягнула 7 млн, 1,5 млн із яких, зазначив Олег Гороховський, приєднались після початку великої війни. «Після 24.02 у нас, окрім любові до клієнтів, з’явилася ще одна важлива мотивація – роблячи сьогодні успішний бізнес в Україні, ми тримаємо економічний фронт, показуємо нашим ворогам і союзникам, що нас не зламати та не зупинити», – написав Гороховський у Telegram.

7 мільйонів клієнтів

10.03.2023

monobank отримав відзнаку Мінкульту України за участь в ініціативі щодо заміни герба на щиті монументу «Батьківщина-Мати», на якому радянський герб було замінено Українським Тризубом. mono виділив на це 3 млн грн

Відзнака Міністерства культури

25.08.2023

Співзасновник monobank Олег Гороховський заявив про новий рекорд із найшвидшої реєстрації нового клієнта — 99 секунд. Реєстрація відбулась через "Дія". «Готовий посперечатися, що це світовий рекорд», – написав він у Telegram.

Найшвидша реєстрація нового клієнта

12.07.2023

Безпекові моделі monobank зупиняють до 80% шахрайських операцій. Досягти цього показника вдалося, зокрема, завдяки ефективним налаштуванням безпеки у застосунку. Клієнт може керувати наступними опціями: запит ПІН-коду; оплата в інтернеті; налаштування CVC2; доступ до картки; відхиляти платежі, якщо країна не збігається; оплата магнітною смугою; безконтактна оплата; зняття готівки.

Протидія шахраям

29.07.2023

Ресторан «Mafia» у Харкові став ювілейним закладом, який приєднався до expirenza by mono. Це платформа, що дає змогу ресторанам використовувати QR-коди для оплати, перегляду меню та взаємодії з системою відгуків. Код розміщений на столиках закладів. У середньому, через платформу проходить оплат на близько 600 млн грн на місяць.

1000 закладів у expirenza by mono

23.08.2023

За підсумками липня 2023 року, monobank вперше з моменту старту став другим картковим банком в Україні, випередивши «Ощад», за кількістю активних карток.

monobank – другий в Україні за кількістю активних карток

29.08.2023

Соціальні проєкти

4 січня країна-терорист росія влучила ракетою Х-22 у дев'ятиповерховий будинок у Дніпрі. 46 людей загинули, понад 80 були травмовані. Зруйновано два під'їзди, пошкоджені близько 400 квартир. monobank відкрив великий збір на допомогу постраждалим та задонатив на нього 5 млн грн від себе. Всього було зібрано понад 103 млн грн.

Допомога постраждалим від влучання російської ракети в багатоповерхівку у Дніпрі

16.01.2023

Разом із волонтером Ігорем Лаченковим та платформою UNITED24 monobank оголосив збір 60 млн грн на 300 дронів DJI Mavic 3T для ЗСУ. В результаті, було зібрано 61 млн грн.

Збір на 60 мільйонів на 300 «мавіків» для ЗСУ

28.02.2023

6 червня окупанти підірвали Каховську ГЕС. Разом із UNITED24 monobank відкрив збір на потреби державних служб надзвичайних ситуацій та транспорту. За три дні було зібрано 90 млн грн, які було спрямовано на закупівлю обладнання та техніки для проведення рятувальних операцій в регіоні та подолання наслідків трагедії.

Збір на ліквідацію наслідків теракту на Каховській ГЕС

08.06.2023

Разом із платформою UNITED24 і фондом «Повернись живим» monobank оголосив збір на 235 млн грн на закупівлю 10 тис. дронів-камікадзе. Для заохочення благодійників кожен партнер проєкту надав свої призові лоти. Зокрема, mono розіграв 100 платинових карток, на 5 із яких лежали 100 тис. грн. UNITED24 розіграв 10 зустрічей з амбасадорами платформи і 50 подарунків від них. Фонд «Повернись живим» розіграв прапор зі звільнених Пʼятихаток та інші військові артефакти. Збір було закрито за 72 години.

Операція «Єдність»

14.08.2023

З нагоди свого шостого дня народження monobank оголосив 50-мільйонний збір на дрони «Колібрі» для 53 ОМБр і закинув на нього 6 млн грн від себе. «Дрони «Колібрі» підсилені для кращої стійкості від РЕБу, що дуже критично на авдіївському напрямку. Вартість дрону з підсиленим АКБ — $450. Також виробник дронів TAF Drones безкоштовно передає 53 ОМБр 3 антидронові рушниці і 3 окопні РЕБ-рюкзаки, орієнтовна вартість яких становить 1 млн грн», – написав у своєму Telegram Олег Гороховський. Цього разу для донатерів також було підготовлено чимало подарунків. Збір було закрито за дві доби.

Збір на FPV-дрони «Колібрі» для 53 ОМБр

22.11.2023

Операція «Єдність–2: Новорічний салют» або помста окупантам за Київ, за Київстар. monobank разом із UNITED24 та «Повернись живим» оголосили Новорічній збір на 220 млн гривень, який було закрито за три доби. Гроші пішли на закупівлю 3 тис. FPV-дронів із тепловізійною камерою та 2 тис. - із денною камерою, 5 тис. кумулятивних та уламково-фугасних снарядів. Деякі учасники збору отримали від mono новорічні подарунки.

Операція «Єдність–2: Новорічний салют»

13.12.2023

Рейтинги, номінації, нагороди

monobank — кращий банківський додаток, за версією Forbes. Видання оцінювало додатки українських банків за 20 критеріями за трьома напрямами: клієнтські зручності, безпека та діджитал. За всіма трьома напрямами застосунок mono був кращим за конкурентів.

Кращий банківський додаток за версією Forbes

10.05.2023

monobank отримав перемогу у 2 номінаціях премії PSM Awards 2023, організатором якої є PaySpaceMagazine: Найкращий цифровой банк, Найкращий сервіс онлайн-ідентифікації в банку. Отримав 3 відзнаки: Найкращий TechFin-проєкт, Найкращий FinTech-стартап, Найкращий сервіс для онлайн-платежів.

Нагороди PSM Awards 2023

22.12.2023

На церемонії нагородження Ukrainian Fintech Awards 2023, яку проводив UAFintech, monobank здобув перемогу у номінаціях: «Best neobank» та «Best innovative product of the year».

Нагороди Ukrainian Fintech Awards 2023

16.03.2023

На щорічній всеукраїнській премії FinAwards 2023, засновниками якої є фінансові портали «Мінфін» та Finance.ua, було визнано переможців у 32 номінаціях серед фінансових установ країни. monobank було визнано найкращим у номінаціях: «Найкращий мобільний банк», «Найкраща програма лояльності». Він також отримав відзнаки в номінаціях: «Народний банк», «Найкраща платіжна картка», «Найкраща кредитна картка», «Найкраща преміальна картка», «Найкраща рекламна кампанія (категорія "Банки")», «Провідні технології та інновації».

Нагороди FinAwards 2023

10.04.2023

monobank визнано переможцем номінації «Найкраще кіберзахищений банк» у рейтингу «Банки року – 2023», організованому «Фінансовим клубом» та видавництвом «Юридична практика».

Найкраще кіберзахищений банк

08.06.2023

В рамках щорічного заходу Visa Day компанія Visa нагородила monobank у номінації «FinTech Triumph: Pioneering digital excellence & Customer delight awards», відзначивши інноваційність технологічних рішень та високий рівень клієнтоорієнтованості банку.

Нагорода від Visa

21.10.2023

Одне з наймасштабніших фінансових ЗМІ світу – американська медіагрупа «CNBC» – включило monobank до міжнародного рейтингу ТОП-200 фінтех-компаній. Проєкт був представлений в категорії «Необанки» і увійшов до ТОП-200 разом із такими світовими компаніями, як PayPal, Revolut, Binance, Payoneer та іншими.

monobank у ТОП-200 кращих світових фінтех-проєктів

31.08.2023

monobank здобув перемогу в номінації «Кредитні картки» у премії Financial Club Awards 2023 «25 провідних банків України»

Нагороди Financial Club Awards 2023

08.12.2023

Замість підсумків

«Підсумків не буде. Підсумки у ЗСУ, у нас – тилові хроніки. Живемо. Боремося. Не зупиняємося. Пам'ятаємо всіх, кому за це завдячуємо», — лаконічно резюмував 2023-й рік співзасновник monobank Олег Гороховський у своєму Telegram. Україна переживає найскладніші та найтрагічніші часи у своїй новітній історії. Однак, бізнес, який створює прості, зручні, ефективні рішення, може бути успішним і корисним для суспільства навіть в такий надскладний час.

bottom of page